Szkoła

  Aktualności

  Historia szkoły 

  Nasz patron 

  Informacje o szkole 

  Z życia szkoły

  Pedagog szkolny

  Biblioteka 

  Świetlica szkolna

Nauczyciele

  Grono pedagogiczne

  Publikacje nauczycieli

  Biuletyn szkolnR

Uczniowie

  Samorząd Uczniowski 

  Nasze sukcesy
  Nasi najlepsi 

  Plan lekcji 

  Konkursy w szkole 

  Zajęcia pozalekcyjne 

  Sprawdzian szóstoklasisty

  Sport w szkole  


  Rozkład dzwonków  

Rodzice

  Rada Rodziców

  Dokumenty szkolne

  Organizacja roku szkolnego

  Dziennik elektroniczny 

  Podręczniki

Szkoła Podstawowa nr 37
im. Kazimierza Górskiego
15-808 Białystok
ul. Jaworowa 8
tel.  85 65 43 987
fax. 85 65 41 289

email SP37:
sp37@um.bialystok.pl
email Rady Rodziców
przy SP 37:

radarodzicowsp37@o2.pl
adres strony internetowej:
www.sp37.edu.pl
 

 


Z ŻYCIA SZKOŁY   ROK SZKOLNY 2015/2016


                                            Medal "Diligentiae" - medal za pilność
2 września 2015r. podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego w Pałacu Branickich zostały wręczone medale dla najlepszych uczniów, jak również nauczycieli – ich opiekunów. Medal „Diligentiae – za pilność” otrzymała z rąk Pana Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego uczennica klasy VA Wiktoria Obuchowicz i pani wicedyrektor Elżbieta Krystyna Ignatoiwcz . Serdecznie gratulujemy!
                       UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
1 września w Szkole Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Po dwóch miesiącach wakacji uczniowie ponownie powrócili w mury szkolne, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami i kolegami.
 Wszystkim uczniom życzymy,  aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów.


 

 
                                           UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 26 czerwca 2015r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Jak co roku wręczono nagrody dla uczniów wyróżniających się  w nauce.  Oprócz nagród książkowych były wyróżnienia, dyplomy, podziękowania.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.

Do zobaczenia 1 września !!!

 
 
                                  MIEJSKI KONKURS LITERACKI ,,LUDZIE LISTY PISZĄ…”

Dnia 11.06.2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. 2 Korpusu PSZ na Zachodzie odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji Miejskiego Konkursu Literackiego „Ludzie listy piszą …” 
pod honorowym patronatem Dyrektora Poczty Polskiej S.A.

Celem konkursu było rozwijanie wiedzy o sposobach komunikowania się ludzi, powrót do tradycyjnych form pisania listów w dobie królowania e-maili i esemesów, zachęcenie uczniów do pisania listów. Uczennice kl. V b Julia Janicka i Gabriela Zalewska napisały list do autora lub bohatera ulubionej książki, za który otrzymały wyróżnienie i nagrody.

Anna Juszczuk

 
 
 
             Rozstrzygnięcie EKOKONKURSU „Baterie – zagrożenie dla środowiska i ludzi”

Dnie 16 czerwca 2015 r. w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku odbyło się podsumowanie  X edycji EKOKONKURSU „Baterie – zagrożenie dla środowiska i ludzi”  organizowanego przez Departament Ochrony Środowiska
i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego
 w Białymstoku w ramach ogólnopolskiej akcji „Działaj czysto”.

 

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do zbiórki baterii w trosce o ochronę środowiska naturalnego przy jednoczesnej rywalizacji w trzech kategoriach:
EKOSZKOŁA,  EKOKLASA I EKOUCZEŃ.

W kategorii EKOSZKOŁA nasza szkoła zajęła II miejsce  (1,19 kg/ucznia).

W kategorii EKOUCZEŃ wyróżnieni zostali:

Wiktoria Kamieńska kl. 0 – 11718 szt.
Sebastian Saliński kl. I c – 2469 szt.
Piotr Hryszko IV a – 1928 szt.
Karol Sokól I c  548 szt.
 Sebastian Ostrowski V b  500 szt.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom i dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Agnieszka Szwed
Justyna Jabłońska

 
 
                                                          "W królestwie matematyki"

12 czerwca 2015 r. każda z klas I –III przeniosła się na chwilę do królestwa matematyki. 
W królestwie tym na dzieci czekały specjalne zadania, dotyczące geometrii, obliczeń pieniężnych, zadania logiczne. Cele  imprezy: integracja dzieci, wykorzystanie matematyki jako rozrywki intelektualnej, kształcenie spostrzegawczości, wyobraźni, logicznego myślenia i umiejętności posługiwania się zwrotami matematycznymi, kształcenie umiejętności i sprawności rachunkowych, kształtowanie sprawności rachunkowej w zakresie 20 dla klasy I, 100 dla klasy II, 1000 dla klasy III,  doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych, zachęcanie dzieci do uczestnictwa w zabawach matematycznych.  doskonalenie współdziałania w zespole, pokonywanie mitu, że matematyka jest trudna.

  Dzieci pracowały w grupach. Za każde prawidłowo wykonane zadanie grupa otrzymywała specjalny symbol, który umieszczała na tablicy. Wszystkie klasy rewelacyjnie poradziły ze wszystkimi zadaniami. Wszyscy uczniowie doszli do wniosku, że matematyka nie jest trudna.

 Imprezę przygotowały panie: Urszula Laskowska, Justyna Jabłońska i Justyna Krajewska.

 
 
 
                                                     Wycieczka klas I do Poczopka

10 czerwca 2015 r. klasy I jeździły na wycieczkę do Poczopka. Jest to bardzo malownicze miejsce położone w Nadleśnictwie Krynki. Dzieci poruszały się po leśnym parku, nazwanym przez leśników „Silvarium”.  Widziały Park Megalitów, czyli potężne skały ułożone w formie kręgu, zobaczyły różne zegary słoneczne, poznały legendę o żabie.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć czarnego bociana, byli w sowiarni, gdzie widzieli różne gatunki sów . Atrakcją wycieczki było też zwiedzanie  Muzeum Przyrodniczego, w którym oglądały i nazywały zwierzęta występujące w polskich lasach.

Na zakończenie czekała na dzieci jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie ognisko z kiełbaskami. Każdy mógł samodzielnie upiec sobie kiełbaskę i zjeść na świeżym powietrzu. Wszyscy pełni wielu miłych wrażeń wrócili do szkoły.

 
 
                       KOLEJNA KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI eTWINNING DLA NASZEJ SZKOŁY

5 czerwca 2015r. nasza szkoła otrzymała kolejną Krajową Odznakę Jakości – Quality Label. Powyższe wyróżnienie zostało przyznane za realizację międzynarodowego projektu „Celtic traditions along Europe”, który  koordynowała pani Dorota Żukowska. Cieszymy się, że nasz projekt został uznany za oryginalny i nowatorski, a praca w ramach partnerstwa za wyróżniającą się w naszym kraju.

 

Odznaka Jakości jest konkretnym wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za wysoki poziom działań na rzecz eTwinningu, czyli europejskiej współpracy szkół za pośrednictwem technologii informacyjno – komunikacyjnych.
Taki projekt musi być bez zarzutu w następujących obszarach: innowacja pedagogiczna i kreatywność, integracja z programem nauczania, współpraca pomiędzy szkołami, kreatywne wykorzystanie technologii ICT, trwałość oraz wyniki i korzyści.

Efekty wspólnych działań partnerskich szkół w ramach realizowanego projektu można obejrzeć na stronach internetowych:

http://twinspace.etwinning.net/41/home

http://celticetwinningproject2014.blogspot.com.es/

 
 
                                                     AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE

W poniedziałek 8 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym audycja umuzykalniająca
pt. „O czym śpiewa ogród babci Zuzi”.

Prowadzenie i śpiew – Żaneta Cis
Instrumenty – klarnet, gitara, akordeon, skrzypce

            Babcia Zuzia jest bardzo miłą osobą przychylnie patrzącą na świat. Jednak dzisiaj obudziła się z bólem głowy. Czym prędzej poszła do swojego ogrodu, który każdego ranka dostarczał jej wytchnienia i spokoju. Niestety,  w jej ukochanym ogrodzie od świtu ktoś bez przerwy hałasuje. Babcia Zuzia próbuje uciszyć niegrzecznych gości, męczących ją swoją muzyką. Najpierw goni trzmiela przy utworze Nikołaja Rimskiego Korsakowa  pt.„ Lot trzmiela”. Kiedy owad wreszcie odlatuje i zapada cisza, babcia siada  w ogrodowym krześle. Po chwili odzywa się siedzący w trawie skowronek  w utworze G. Diniku pt. „Skowronek”. Babcia próbuje przegonić intruza
i bardzo się denerwuje, wykrzykując, że przez niego boli ją głowa. Jednak po pewnym czasie
w odgłosach ogrodu starsza pani odnajduje muzykę, więc zaprzyjaźnia się z jego mieszkańcami,
a głowa przestaje ją boleć.

             W oparciu o tę fabułę dzieci wskazywały, czym różni się hałas i inne dźwięki od muzyki. Przy utworach „ Czy słyszysz jak szumi wiatr” oraz  „ Błyskawica” naśladowały ruchem wymienione zjawiska atmosferyczne. Próbowały również swoich sił w grze na bębenkach, skrzypcach i harmonii.  Nauczyły się piosenki, która była przerywnikiem i elementem łączącym poszczególne części audycji.

Salę do audycji przygotowali uczniowie klasy III A. Dziękujemy za pomoc panu konserwatorowi Jarosławowi Święcickiemu.

                                                                                              Elżbieta Żukowska

 
 
                             SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE „MEMORY MASTER”

29 kwietnia 2015r. liczna grupa uczniów klas IV-VI naszej szkoły wzięła udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z Języka Angielskiego „MEMORY MASTER”. Konkurs „Memory Master” jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania.

 Uczniowie mieli miesiąc na nauczenie się angielskich słówek, które zostały przygotowane przez organizatora konkursu. Swoją wiedzę oraz umiejętności językowe sprawdzili podczas trudnego testu z zadaniami otwartymi. Uczniowie naszej szkoły odnieśli wspaniałe sukcesy w tymże konkursie. Ośmioro z nich znalazło się w gronie laureatów i trzech uczniów zostało wyróżnionych.

KLASA IV

Filip Wiślak – laureat II stopnia (opiekun p. Dorota Żukowska)
Krzysztof Wasiluk – laureat II stopnia (opiekun p. Dorota Żukowska)
Aleksandra Rybakiewicz – laureat II stopnia (opiekun p. Krzysztof Babiracki)
Zuzanna Gogolewska – laureat III stopnia (opiekun p. Dorota Żukowska)

KLASA V

Dominika Nowiczkow – laureat II stopnia (opiekun p. Dorota Żukowska)
Julia Janicka – laureat II stopnia (opiekun p. Dorota Żukowska)
Julia Waszkiewicz – wyróżnienie (opiekun p. Dorota Żukowska)
Aleksandra Dolistowska – wyróżnienie (opiekun p. Dorota Żukowska)
Maksymilian Cylwik – wyróżnienie (opiekun p. Joanna Sawicka)

KLASA VI

Aleksandra Cybulińska – laureat II stopnia (opiekun p. Joanna Sawicka)
Gabriela Kierdelewicz – laureat III stopnia (opiekun p. Joanna Sawicka)

 

 
 
                                        XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

03.06.2015r. z okazji obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
(30.05.-06.06.2015r.) pod hasłem ,,Cała Polska czyta w bibliotekach” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku uczestniczyli w spotkaniu
z gdańską autorką książek dla dzieci i młodzieży Anną Czerwińską-Rydel w Filii
nr 9 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentów książek czytanych przez autorkę o tematyce muzycznej, historycznej
i biograficznej oraz obejrzeli wystawkę okolicznościową poświęconą twórczości
Anny Czerwińskiej-Rydel.

Anna Juszczuk

 
 
 
                                                  CAŁA POLSKA CZYTA W BIBLIOTEKACH

03.06.2015r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku odbyło się spotkanie z Panią Edytą Wilczyńską mł. asp. Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Pani Policjantka interesująco przeczytała polską legendę ,,Dwa krzyżackie miecze” oraz wakacyjne wiersze. Uczniowie kl. V b z uwagą
i z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki pt. ,,Bezpieczne wakacje”, a przy okazji porozmawiali z zaproszonym gościem o pracy policjanta. Akcja Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom rozbudziła w uczniach zainteresowanie książką i czytaniem.

                           Anna Juszczuk

 
 
 
4 BIAŁOSTOCKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
01.06.2015r. reprezentanci kl. II a Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku uczestniczyli w Inauguracji 4 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom
w Operze i Filharmonii Podlaskiej Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.
Dzieci z uwagą wysłuchały legend polskich czytanych przez: Wojewodę Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, przedstawicieli służb mundurowych, kuratorium, uczelni, dyrektorów placówek kulturalnych oraz dziennikarzy. Podczas inauguracji
4 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom zaprezentowała się
Milena Łazarska z kl. II a – laureatka I Miejskiego Konkursu Głośnego Czytania ,,Czytanie jest w modzie”. Czytaniu polskich legend towarzyszył program artystyczny ,,Czytanie jest
the best” oraz słowa piosenki – Więc czytaj książki co dzień, by dobry humor mieć !

Anna Juszczuk

 
 
 
 
                                           FESTYN RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy pod hasłem
"W zdrowym ciele, zdrowy duch. Moja rodzina żyje zdrowo i sportowo"

Na dzieci czekały liczne atrakcje między innymi pokazy uczniów z pasją, gry i zabawy sportowe na boisku szkolnym, malowanie twarzy,  malowanie plakatów "Moja rodzina żyje zdrowo i sportowo", przedstawienie teatralne  przygotowane przez uczniów pod kierunkiem
 p. M. Zubrzyckiej, oraz mecze piłki nożnej klas IV d, V d, VI d.

 
 
 
                                         CZAR POEZJI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO
29.05.2015r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wystawę  ,,Ksiądz Jan Jakub Twardowski, poeta (01.06.1915-18.01.2006r.) – setna rocznica urodzin  - Jak kochać ludzi ?”. Następnie czytelnicy uczestniczyli w poranku literacko-muzycznym ,,Ksiądz Jan od biedronek – śpieszmy się kochać ludzi  - tak szybko odchodzą”. Laureatkami szkolnego konkursu  recytatorskiego wierszy księdza Jana Twardowskiego zostały uczennice: Julia Klim – kl. V a i Joanna Czarniecka – kl. V b.

                                                                                                                                      Anna Juszczuk

 
 
                                              BIAŁOSTOCKA POEZJA WIESŁAWA KAZANECKIEGO

28.05.2015r. w bibliotece szkolnej Publicznego Gimnazjum nr 15 im. Wiesława Kazaneckiego
w Białymstoku odbyła się XI edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego ,,Życie i twórczość Wiesława Kazaneckiego”. Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 37
im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku pisały test, a następnie odpowiadały na trzy wylosowane pytania dotyczące życia i twórczości poety. Uczennice kl. VI a – Anna Magnuszewska zajęła II miejsce, a Kinga Nurkowska III miejsce. Laureatki konkursu otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy !

                                                                                                                                     Anna Juszczuk

 
 
                                                  "BĄDŹ BEZPIECZNY NAD WODĄ"

Dnia 28 maja 2015r. w naszej szkole odbyło się szkolenie w zakresie udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej  w ramach akcji "BĄDŹ BEZPIECZNY NAD WODĄ", zorganizowane przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK, a współfinansowane przez
Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klas: IIIa, IIIb, Va, VIa, VId. Szkolenie składało sie z części teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych. Na zakończenie uczestnicy otrzymali:
Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu, wodoodporna mini-apteczkę, czepek
oraz książeczkę "Bądź bezpieczny nad wodą".

                                                                                                   Koordynator Krystyna Czarniecka

 
 
                       SUKCES PATRYKA W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "ALFA I OMEGA"

Miło nam poinformować, iż Patryk Borcuch z kl. V d zajął II miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Humanistycznej
"Alfa i Omega" .

Gratulujemy  uczniowi i jego nauczycielce pani Grażynie Pawłowskiej.

 
 
                               LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Z radością powiadamiamy, ze Gabriela Kierdelewicz z klasy VI a, uczennica pani Grażyny Pawłowskiej została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Natomiast Urszula Popko z klasy IV b, uczennica pani Julity Dudaryk została laureatką Wojewódzkiego  Konkursu Języka Niemieckiego.

 
 
                                                 "TYDZIEŃ CHLEBA NA ZAKWASIE"

20 maja 2015r. odbył się apel podsumowujący   „Tydzień razowego chleba”. Celem kampanii było zwrócenie uwagi na problem chleba, a także podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami.

W ramach tygodnia promowania chleba zaplanowaliśmy szereg działań między innym:

  • szkolny konkurs na strój młynarczyka lub piekarczyka;

  • szkolny konkurs literacki „Wiersz własny o chlebie”;

  • rymowani i przysłowia na temat chleba;

  • wystawa zbóż z których można upiec chleb;

  • stoisko z różnymi gatunkami chleba połączone z degustacją;

  • plakaty z wykresami i tabelami ilustrującymi większe wartości odżywcze chleba razowego niż pszennego;

  • plakaty promujące chleb pieczony na zakwasie;

  • Wykonanie komiksów – książeczek . plakatów pod hasłem „Od ziarenka do kromki chleba”

 
 
                                        „LEGENDY POLSKIE” W TEATRALNYM WYDANIU

24 kwietnia 2015r. gościliśmy w naszej szkole TEATR „CONIECO”. Klasy młodsze obejrzały spektakl pt. „Legendy polskie”. Oczom widzów ukazały się stare polskie legendy:
"O Wawelskim Smoku”
„ O Piaście i Popielu”
”O Kwiecie Paproci”.

Teatr zrealizowany był w bardzo ciekawej technice teatru przedmiotu.
W przedstawieniu postaciami scenicznymi były polana, drewniane kubki, łyżki, widelce, grabie, czy też kolorowe deski do krojenia, które tak jak w zabawach dziecięcych, ożywały
w rękach aktorów. Między poszczególnymi legendami, aktorzy - bracia rozmawiali ze sobą używając wyłącznie staropolskich przysłów.

Tradycyjnie TEATR „CONIECO” dostarczył szkolnej widowni wielu wrażeń i wzruszeń. Miejmy nadzieję, że zachęcił do przeczytania treści legend oraz zainspirował do własnych doświadczeń teatralnych z wykorzystaniem zwyczajnych, a poprzez użycie
w teatrze - niezwykłych przedmiotów.

Barbara Zadykowicz

 
 
 
                                 JÓZEF PIŁSUDSKI - MARSZAŁEK NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Dnia 12.05.2015r. w bibliotece szkolnej  uczniowie obejrzeli wystawę
pt. ,,Józef  Piłsudski – Marszałek niepodległej Polski”.

 Uczniowie zapoznali się  z materiałami ikonograficznymi przedstawiającymi niezwykłą drogę Józefa Piłsudskiego  z Zułowa przez syberyjskie zesłanie, ruch socjalistyczny, Legiony, Magdeburg, Belweder, Sulejówek, Belweder – do królewskich grobów na Wawelu. Wysłuchali wierszy i pieśni  ,W hołdzie Naczelnikowi Państwa Józefowi Piłsudskiemu – służąc mojej Ojczyźnie”.

Anna Juszczuk

 
 
                                    KONCERT MUZYKI HENRYKA WIENIAWSKIEGO

Dnia 11.05.2015r. w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku uczennice klasy VI a wysłuchały koncertu ,,Najpiękniejsze utwory Henryka Wieniawskiego”
 z okazji 180 rocznicy urodzin kompozytora. Polonezy, kujawiaki, oberki wzruszająco zostały zaprezentowane przez muzyków Romana Zielińskiego – skrzypce i Magdalenę Wiluk – fortepian. Po koncercie zwiedziłyśmy bibliotekę publiczną Książnicy Podlaskiej.

Anna Juszczuk

 
 
                                XII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK – 08-15.05.2015r.

W bibliotece szkolnej uczniowie obejrzeli wystawę XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Wybieram bibliotekę”. Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – czytelnicy wysłuchali pogadanki o zawodzie bibliotekarza i działalności biblioteki szkolnej.

 Miłośnicy książek uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-czytelniczych pt. ,,W bibliotece” - promujących czytelnictwo  i popularyzujących bibliotekę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z książką europejską.
                                                                                                                            
Anna Juszczuk  

 
 
                                           70 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 08.05.2015r. uczniowie w bibliotece szkolnej obejrzeli wystawkę okolicznościową  pt. ,,Nigdy więcej wojny - 70 rocznica zakończenia II wojny światowej”.

Czytelnicy  z zainteresowaniem oglądali i czytali publikacje oraz albumy z serii ,,II wojna światowa-historia największego konfliktu w dziejach”. Dzieci z uwagą wysłuchały pieśni żołnierskich. 

Anna Juszczuk

 
 
                                          CZAR  POWIEŚCI DLA DZIECI ADAMA BAHDAJA

07 maja 2015r. w bibliotece szkolnej odbył się poranek literacki pt. ,,Podróż za jeden uśmiech  z Adamem Bahdajem”.

 

Uczniowie obejrzeli wystawkę ,,Powieści dla dzieci i młodzieży Adama Bahdaja (02.01.1918r. – 07.05.1985r.)” Dzieci z zainteresowaniem czytały książki Adama Bahdaja oraz oglądały filmy ,,Mały Pingwin Pik Pok”, ,,Wakacje z duchami”.
                                                                                                                      
Anna Juszczuk
 
                                 APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Konstytucja 3 Maja jest pierwszą ustawą zasadniczą w Europie,
a drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy zobowiązani o niej pamiętać, ponieważ to pamięć historyczna jest wyznacznikiem naszej tożsamości.

 
 
                              MIĘDZYNARODOWA WIDEOKONFERENCJA W NASZEJ SZKOLE

30 kwietnia 2015r. uczniowie klasy VA i VB brali udział w wideokonferencji z uczniami ze szkół partnerskich z Irlandii, Hiszpanii i Rumunii w ramach realizowanego projektu eTwinning.

Podczas spotkania uczniowie uczestniczących krajów zaprezentowali zdolności teatralne, taniec i śpiew.

Konferencja otworzyła przed uczniami wiele możliwości. Mogli oni lepiej poznać swoich partnerów i zaspokoić ciekawość. Było to nowe doświadczenie, które dostarczyło wielu emocji, z pewnością zapadnie w pamięć i ugruntuje poczucie jedności w działaniu.
Międzynarodowa więź została umocniona, a uczniowie zyskali motywację, aby dalej brać aktywny udział w tym, a także innych projektach.

Dorota Żukowska

 
 
                                        ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

23.04.2015r. w bibliotece szkolnej z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie czytali wybrane przez siebie książki. ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska).

Z zainteresowaniem uczniowie obejrzeli wystawkę okolicznościową promującą literaturę światową wybitnych pisarzy oraz wysłuchali legendy o smoku pokonanym przez Św. Jerzego. Czytelnicy szybko ułożyli puzzle ,,Z książką i różą”.

Anna Juszczuk

 
 
             ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2015 POD HASŁEM  „Z ENERGIĄ ZMIEŃMY ŹRÓDŁA”

22.04.2015r. w bibliotece szkolnej uczniowie obejrzeli wystawkę okolicznościową  pt. ,,Ziemia - planeta życia”. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ze współczesnej ekologii promującej odnawialne źródła energii. Czytelnicy dokładnie i szybko rozwiązali quiz  pt. ,,Na której Ziemi chciałbyś żyć” oraz ułożyli puzzle ,,Dzień Ziemi”.

Anna Juszczuk

 
 
                                       SPOTKANIE LITERACKIE Z PIOTREM NESTEROWICZEM
 

17.04.2015r.w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyło się spotkanie literackie z Piotrem Nesterowiczem autorem książki ,,Cudowna” uhonorowanej Nagrodą Literacką Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za najlepszą książkę 2014 roku. Uczennice z klasy V A i VI A z zainteresowaniem wysłuchały relacje reporterskie z okolic Białegostoku. Następnie zwiedziły bibliotekę publiczną.

Anna Juszczuk

 
 
                              SUKCES DOMINIKA W KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIEJ
 

15 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 50 w Białymstoku odbył się  IV Miejski Konkurs Piosenki Angielskiej "Sing a Song" pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Miło nam poinformować, iż Dominik Wądołowski z kl. VA, którego opiekunem była p. Dorota Żukowska, zdobył I miejsce w kategorii solista klas IV-VI.

22 kwietnia w kawiarni FAMA Białostockiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród połączone z koncertem laureatów. Nasz uczeń otrzymał piękną statuetkę i jeszcze raz zaprezentował się na scenie z utworem „It’s my life

 

 
 
                                                  ZBRODNIA KATYŃSKA - 75 LAT PAMIĘCI

14.04.2015r. w bibliotece szkolnej uczniowie obejrzeli wystawę pt. ,,13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej”. Czytelnicy uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-historycznych - ,,Katyń pamiętamy - uczcimy pamięć bohaterów”. Z powagą obejrzeli fragmenty filmu ,,Katyń” oraz albumy ,,Las Katyński”.

Anna Juszczuk

 
 
                                           ŚWIAT BAŚNI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

10.04.2015r. w bibliotece szkolnej czytelnicy obejrzeli wystawę pt. ,,Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena 02.04.1805r.-04.08.1875r.”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli
w zajęciach edukacyjno–czytelniczych ,,Świat Baśni Hansa Christiana Andersena”.
Z zainteresowaniem oglądali i słuchali Baśni Hansa Christiana Andersena na nośnikach elektronicznych. Następnie uzupełniali karty pracy ,,Baśnie” Hansa Christiana Andersena.

Anna Juszczuk

 
 
 
                                      ROK 2015 – ROKIEM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

09.04.2015r. w bibliotece szkolnej odbył się poranek literacko-muzyczny ,,Jan Paweł II, czyli jak Karolek został Papieżem”.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wystawę Rok 2015 – Rokiem Świętego Jana Pawła II – Człowiek. Papież. Święty (18.05.1920r.- 02.04.2005r.) oraz filmy wideo ,,Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny”.

Anna Juszczuk

 
 
                                          WARSZTATY - MIŚ WOJTEK W ARMII ANDERSA
 

08.04.2015r. uczniowie klasy II A uczestniczyli w warsztatach pt. ,,Miś Wojtek w Armii Andersa” prowadzone przez Panią Urszulę Dunaj z Muzeum Wojska w Białymstoku. Uczestnicy zajęć poznali prawdziwą historię kaprala Wojtka – wyjątkowego niedźwiadka oraz żołnierzy
 2 Korpusu Polskiego. W oparciu o zdjęcia Armii Andersa uczniowie zaprezentowali muzealny teatrzyk cieni pt. ,,Miś Wojtek”. Po warsztatach dzieci zwiedziły Filię nr 9 Książnicy Podlaskiej oraz zapoznali się ze sprzętem elektronicznym ułatwiającym czytanie książek przez czytelników niedowidzących.

Anna Juszczuk 

 
 
 
                                                 SUKCES UCZNIÓW KLASY V D
Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy V D  pod kierunkiem trenera pana Roberta Kądziora wygrali rozgrywki województwa podlaskiego w turnieju piłki nożnej
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" i tym samym awansowali do finału w Warszawie, w którym zagra  16 najlepszych drużyn w Polsce. Rozgrywki odbędą się w dniach 30.04-02.05.15.
 

Chłopcy gratulujemy i trzymamy za Was kciuki!

 
 
                                                            „Dzieciaki Sadzeniaki”

„Dzieciaki Sadzeniaki” to akcja mająca na celu zachęcanie dzieci do zainteresowania się przyrodą, a zwłaszcza ogrodnictwem. Podczas niej pracownicy Leroy Merlin dzielą się z dziećmi swoją pasją ogrodniczą.
16 kwietnia 2015 r. w takiej lekcji uczestniczyła klasa I a.

Warsztaty prowadzone są przez pracowników Sklepu Leroy Merlin. Dzieci uczą się sadzenia roślin i opieki nad nimi, a przy okazji zwiedzają różne działy sklepu. Na każdym stoisku dowiadują się rozmaitych ciekawostek.

Podczas spotkań z pracownikami działu 'Ogród' uczniowie przyswajają wiedzę o roślinach; uczą się jak o nie dbać i jak sadzić. Każdy uczestnik szkółki własnoręcznie zasadzoną roślinę zabiera ze sobą do domu.

 
 
 
                                          Wycieczka do Europejskiej Wioski Bocianiej

Dnia 31.03.2015r. klasa IIA i IIB odbyła wycieczkę do Europejskiej Wioski Bocianiej  w Pentowie.
Pentowo to wspaniałe miejsce do spędzenia czasu dla miłośników ptaków. Ten czarujący zakątek wspólnie z miastem Tykocin nosi tytuł Europejskiej Wsi Bocianiej, który Pentowo otrzymało w 2001 roku z rąk niemieckiej fundacji Euronatur. Tytuł ten wg. zasad jest przyznawany tylko jednemu takiemu miejscu w kraju.

Uczniowie podczas wycieczki poznali historię przybycia bocianów do Pentowa, uczestniczyli w lekcji zorganizowanej przez właścicieli dworu oraz obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie
na wiosnę.
Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Justyna Krajewska

 
 
                         UROCZYSTE OTWARCIE AKADEMII S.O.S W BIAŁYMSTOKU
Tradycją stolicy Podlasia są coroczne  Gale Białostockiej Akademii Siatkówki. We wtorkowe południe 31 marca Gala była jednocześnie oficjalną Inauguracją Akademii Siatkarskich w Województwie Podlaskim.

W uroczystej imprezie  wzięli udział Tadeusz Truskolaski – Prezydent Białegostoku, Paweł Papke – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Waldemar Wspaniały – Szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele samorządów oraz licznych placówek oświatowych z całego województwa. Gala odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Białymstoku, które zostało przyjęte do programu S.O.S jako szkoła patronacka.

Dotychczasowy model funkcjonowania Białostockiej Akademii Siatkówki idealnie pasował do idei Akademii S.O.S Wdrożony w 2010 roku przez Miasto Białystok Program Rozwoju Białostockiej Siatkówki opierał się dotychczas na sześciu Szkołach Podstawowych, trzech Gimnazjalnych i jednej Licealnej. Natomiast obecnie w ramach nowo powstałej Akademii S.O.S będzie funkcjonować dwadzieścia jeden placówek.

1.  XVII Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Rolniczych (Szkoła S.O.S dziewczęta i chłopcy)

2.  Gimnazjum Wysokie Mazowieckie (Szkoła Patronacka)

3.  Gimnazjum Szepietowo (Szkoła Patronacka)

4.  Szkoła Podstawowa Szepietowo

5.  Szkoła Podstawowa Wojny

6.  Szkoła Podstawowa Dąbrówka Kościelna

7.  Publiczne Gimnazjum Nr 2 Białystok (Szkoła Patronacka)

8.  Szkoła Podstawowa Nr 6 Białystok

9.  Szkoła Podstawowa Nr 11 Białystok

10.  Szkoła Podstawowa Nr 52 Białystok

11.  Publiczne Gimnazjum Nr 15 Białystok (Szkoła S.O.S chłopcy)

12.  Szkoła Podstawowa Nr 7 Białystok

13.  Szkoła Podstawowa Nr 15 Białystok

14.  Szkoła Podstawowa Nr 26 Białystok

15.  Szkoła Podstawowa Nr 37 Białystok

16.  Publiczne Gimnazjum Nr 18 Białystok (Szkoła S.O.S dziewczęta)

17.  Szkoła Podstawowa Nr 12 Białystok

18.  Szkoła Podstawowa Nr 21 Białystok

19.  Szkoła Podstawowa Nr 34 Białystok

20.  Szkoła Podstawowa Nr 1 Łapy

21.  Szkoła Podstawowa Nr 2 Łapy

 

– „Pamiętam mistrzostwo świata z roku 1974, olimpijskie z 1976 i cieszę się jeszcze mistrzostwem świata sprzed kilku miesięcy. Polska Siatkówka ma wspaniałych kibiców i ogromny potencjał. Młodzież to zdrowie a zdrowie to sport, dlatego cieszę się z siatkarskich akademii” – powiedział Tadeusz Truskolaski – Prezydent Białegostoku.

– „Jesteśmy dumni z naszych mistrzostw i medali. Tych z lat 70, o których mówił Pan Prezydent nie pamiętam, ze względu na wiek, ale to z roku 2014 owszem. Myślimy jednak o przyszłości. Siatkarskie Ośrodki Szkolne, Akademie Siatkarskie tworzą szerokie podstawy naszej dyscypliny i pozwolą na kontynuację dobrej passy Polskiej Siatkówki. Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie samorządów i szkół. To świadczy też, że nasze działania, nasza dyscyplina jest atrakcyjną” – dodał Paweł Papke, Prezes PZPS.

Ambasadorem  Akademii S.O.S. jest siatkarka, wielokrotna reprezentantka Polski uczestniczka Mistrzostw Świata z 2002 r., wieloletnia zawodniczka AZS Białystok Joanna Szeszko.

Na koniec uroczystości  dokonano podsumowania klasyfikacji  ligi BAS  w  sezonie 2014/15  klas IV,V i VI dziewcząt i chłopców. Medale i Puchary zwycięzcom wręczali Tadeusz Truskolaski – Prezydent Białegostoku oraz Paweł Papke – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Edycie Haraburda za ciepłe przyjęcie zaproszonych gości i perfekcyjnie przygotowaną uroczystość.

 

 
 
                          Warsztaty w Białostockim Muzeum Wsi w Wasilkowie

Dnia 23.03.2015r. klasa II B odwiedziła Białostockie Muzeum Wsi w Wasilkowie oraz uczestniczyła w warsztatach o tematyce wielkanocnej: „Pisanki, kraszanki”.

Celem warsztatów było zapoznanie z narzędziami oraz technikami zdobienia jaj znanymi na Podlasiu (batik lejkowy i szpilkowy) oraz ukazanie symboliki jajka w obrzędowości wiosenek, historii pisanek. 

 

Następnie uczniowie uczestniczyli w pokazie „Kwiaty z bibuły w polskiej tradycji”. Dzieci podczas zajęć wykonywały kwiatki, wysłuchały opowieści o tradycjach dekorowania chat kwiatami z bibuły oraz ich roli w obrzędowości okolicznościowej. Kolejnymi etapami warsztatów było wykonanie kartek wielkanocnych oraz degustacja ciasta świątecznego.

Justyna Krajewska 

 
 
                                                  AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE

„Pani Czekolada bajki opowiada” to tytuł kolejnej audycji muzycznej, którą obejrzały dzisiaj przedszkolaki i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej.

Instrumenty – skrzypce, kontrabas, flet, instrument klawiszowy

             Tytułowa pani Czekolada zaprosiła do audycji inne słodycze: miętówkę, krówkę, landrynkę i pralinkę. Razem z nimi, z wykorzystaniem instrumentów muzycznych, opowiadała dzieciom bajki muzyczne: treść „ Dziadka do orzechów” i „ Jeziora łabędziego”. Opowieści były ilustrowane wybranymi fragmentami z tych baletów np. „ Walc kwiatów”, czy „Taniec łabędzi”.

 Dzieci dowiedziały się, że twórcą muzyki do tych baletów jest Piotr Czajkowski. Nauczyły się, że balet to rodzaj widowiska teatralnego,
w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec wykonywany przez tancerzy wg scenariusza z akompaniamentem muzycznym.

Wskazani uczniowie ilustrowali ruchem wybrane fragmenty muzyczne,
a wszyscy, jako przerywnik, z zapałem śpiewali piosenkę o czekoladzie.

Salę do audycji przygotowała klasa III A. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali.

                                                                                                          Elżbieta Żukowska 

 
 
                                  „Dzień Jabłka, czyli codziennie coś dla zdrowia”

Dyrekcja Szkoły dzięki współpracy z ARR i koordynator projektu Jolanta Śpiewak zaproponowaliśmy nauczycielom i   uczniom udział w szkolnej imprezie i kampanii, pod hasłem „Dzień Jabłka, czyli codziennie coś dla zdrowia”,

W ramach tej akcji chcemy promować jedzenie jabłek wśród uczniów naszej szkoły.

30 marca 2015r.  szkołę zdobiły  dekoracje, których głównym motywem było jabłko.

Na stołówce  szkolnej klasy O - III zostały zaproszone
 na wykonanie soku jabłkowego z przygotowanych wcześniej jabłek z pokazem działania sokowirówki oraz na  degustację soku jabłkowego.

 
 
                     ODSŁONIĘCIE POMNIKA KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W WARSZAWIE

W czwartek, 26 marca 2015, o godzinie 12:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło  się uroczyste odsłonięcie pomnika Trenera Tysiąclecia – Kazimierza Górskiego.

 

Oprócz pomnika odsłonięta została także tablica, na której znajdą się informacje biograficzne i opis najważniejszych osiągnięć trenera oraz wybrany przez kibiców cytat:
 „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”.

 

Zaprojektowany przez krakowskiego rzeźbiarza Marka Maślańca monument ma ok. 3 metrów wysokości. Przedstawia trenera z piłką przy ramieniu.

W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy  naszej szkoły  w składzie:
 Gabriela Brewczyk, Gabriela Czechowicz i Maciej Karpowicz, pan Dyrektor Tadeusz Gaszyński, pani wicedyrektor Krystyna Ignatowicz, przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Sacharewicz oraz Wojciech Janowicz -  dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Białegostoku.

 
 
                                              CZAR POEZJI DLA DZIECI WIKTORA SZWEDA

23.03.2015r. w 90 urodziny Wiktora Szweda w bibliotece szkolnej odbył się poranek muzyczno-literacki ,,Lata wiatr skrzydlaty po wierszach Wiktora Szweda”. Uczniowie czytali, recytowali wiersze Jubilata z tomiku: ,,Wiersze dla Natalki”, ,,Lata wiatr skrzydlaty”, ,,Śmiech nie grzech” i in. wzbogacone piosenkami poety. Piękno poezji Wiktora Szweda przybliżył uczniom audiobook Książnicy Podlaskiej ,,Ten świat mnie oczarował”. Uczniowie  z zainteresowaniem obejrzeli wystawę ,,Życie i twórczość Wiktora Szweda – poety Podlasia”.
                                                                                 Anna Juszczuk

 
 
                            LISTY OD KORESPONDENCYJNYCH PRZYJACIÓŁ Z IRLANDII

W lutym nawiązaliśmy współpracę ze szkołą Scoil Eoin z Dublina. W ramach tej współpracy uczniowie klasy Va i Vb wymieniają się korespondencją ze swoimi rówieśnikami z Irlandii. Koordynatorem tego projektu jest pani Dorota Żukowska.

Blog uczniów z Dublina  http://aimsigh.blogspot.ie   

 
 
                                     ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - Kazimierza GÓRSKIEGO

4 marca 2015r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego
w Białymstoku 
Dzień Patrona

 
 
 
 
             SUKCES UCZENNIC W REJONOWYM KONKURSIE PLASTYCZNO - JĘZYKOWYM

19 lutego 2015r odbyło sie uroczyste  podsumowanie Rejonowego Konkursu Plastyczno -Językowego "Mój słownik zimowo - świąteczny". Organizatorem  konkursu  było Publiczne Gimnazjum
nr 15 im. W. Kazaneckiego w  Białymstoku.

 Z radością informujemy, iż Anna Magnuszewska z klasy VI a zajęła I miejsce oraz Kinga Nurowska otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
 
                        MIEJSKI KONKURS CZYTELNICZY ,,ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ  H. CH. ANDERSENA”

17.02.2015r. w Szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego odbył się Miejski Konkurs Czytelniczy ,,Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie kl. III A Krystian Czarniecki i Jan Śleszyński zajęli III miejsce otrzymując dyplomy oraz nagrody książkowe. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się doskonałą znajomością baśni i ważniejszych faktów z życia Hansa Christiana Andersena.

Anna Juszczuk

 
 
                      96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ BIAŁYSTOK

19.02.2015r. w bibliotece szkolnej uczniowie obejrzeli wystawę poświeconą 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Białystok. 19.02.1919 roku był szczególnie radosnym dniem dla naszego miasta. Wtedy do Białegostoku wkroczyły polskie wojska, które przyniosły mieszkańcom długo wyczekiwaną wolność. Ta symboliczna data była okazją do zamanifestowania naszego patriotyzmu w poranku historyczno-muzycznym pt. ,,Wolny Białystok 1919” na pamiątkę wkroczenia polskich wojsk do Białegostoku.

Anna Juszczuk

 
 
                                                       AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE

Zaraz po tłustym czwartku, a tuż przed imieninami Walentego odbyła się audycja umuzykalniająca pt.„ O nutkach, które ruszyły
w świat”.
Prowadzenie i śpiew – Beata Bogdanowicz
Instrumenty – akordeon, gitara basowa, instrumenty klawiszowe

         W pewnej szkole zaczęła się lekcja muzyki. Nauczyciel chciał sprawdzić pracę domową, ale spostrzegł, że na pięciolinii brakuje nut, które tworzyły gamę. Okazało się, że dźwięki znudzone swoją dotychczasową sytuacją wyruszyły w świat. Chciały poznać kraje, których nazwy zaczynają się od liter poszczególnych dźwięków gamy: C D E F G A H C.

          Widzowie również zostali zaproszeni do muzycznej podróży. Dzieci musiały w czasie jej trwania odnaleźć wszystkie brakujące dźwięki. Mali słuchacze wraz z wykonawcami odwiedzili. Chiny, Dominikanę, Egipt, Finlandię, Grecję, Austrię, Haiti i Czechy, poznając charakterystyczne piosenki, motywy muzyczne oraz elementy stroju mieszkańców poszczególnych krajów. Odnalezione nuty grzecznie wróciły na pięciolinię, a dzieci mogły wreszcie odśpiewać gamę zarówno solmizacją jak i literowo.

         Salę przygotowała klasa III A. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali.

                                                                                                                          Elżbieta Żukowska    

 
 
                    MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,ŚWIĄTECZNA KARTKA”

12 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 49 im. kard. S. Wyszyńskiego odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. ,,Świąteczna kartka” organizowanego przez Zarząd Oddziałowej Sekcji Bibliotekarskiej przy Zarządzie Oddziału ZNP w Białymstoku. Uczniowie klas I-III wykonali piękne kartki świąteczne. Celem konkursu było przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycją związaną z Bożym Narodzeniem, prezentacja obyczajów bożonarodzeniowych poprzez twórczość plastyczną, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz prezentacja talentów plastycznych. Pierwsze miejsce zajęła Nikola Klimaszewska uczennica klasy I C. Laureatami konkursu zostali: Anna Wyszyńska uczennica klasy II A i Tomasz Kraśnicki uczeń klasy III B. Zwycięzcom gratulujemy! 

Anna Juszczuk

 
 
                                      NASZA SZKOŁA W ORSZAKU TRZECH KRÓLI

6 stycznia 2015r. o godz. 12.00 z placu Pałacu Branickiego wyruszył Orszak Trzech Króli do Stajenki, która znajdowała sie przy Archikatedrze Białostockiej. Hasłem tegorocznego Orszaku jest  "Pokój, Radość, Rodzina".

Nasza szkoła czynnie włączyła się w udział w organizacji Orszaku Trzech Króli. Uczniowie, rodzice i nauczyciele maszerowali w orszaku zielonym - Króla Azji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uczestnictwo

 
 
            ŚWIĄTECZNE POCZTÓWKI I LISTY OD ZAPRZYJAŹNIONYCH SZKÓŁ Z PROJEKTU eTWINNING

W grudniu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły otrzymali pocztówki i listy z życzeniami świątecznymi od naszych partnerów eTwinning z Irlandii, Hiszpanii, Francji i Rumunii.

 
 
                                                         SZKOLNE  JASEŁKA

Dnia 18 grudnia 2014r. odbyły się  bardzo ciekawe „Jasełka”, przygotowane przez uczniów klasy I "c", pod kierunkiem
pani Justyny Jabłońskiej.

Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.

 
 
                                       MIKOŁAJKI LITERACKIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

08.12.2014r. czytelnicy z zainteresowaniem obejrzeli wystawę okolicznościową ,,Mikołajki z książką”. Uczniowie klasy II A uczestniczyli w imprezie czytelniczej pt. ,,Mikołajki literackie”. Dzieci czytały i opowiadały ,,Bajki od św. Mikołaja”. Redagowały i pisały list do Mikołaja. Rozwiązywały mikołajkowe krzyżówki, rebusy i zagadki. Imprezę zakończyła psychozabawa ,,Święty Mikołaj”.

Anna Juszczuk

 
 
                                                               AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE
Prowadzenie i śpiew – Katarzyna Krysztopa

Instrumenty – klarnet, fagot oraz instrument klawiszowy

W piątek 19 grudnia 2014r. dzieci edukacji wczesnoszkolnej
 oraz klasy 0 i przedszkola uczestniczyły w audycji umuzykalniającej
pt.: „ Kłopoty Mikołaja”.

Mikołaj, jak co roku, chce wszystkim dzieciom sprawić na święta wiele radości. Zagląda przez okna
do domów i sprawdza, czy dzieci są grzeczne. Ma jednak wielkie kłopoty, bo kilka dni wcześniej przewrócił się i stuknął głową w podłogę. Po tym upadku niektóre słowa trafiły do złych szufladek. Od tej pory Mikołaj nie zawsze potrafi rozpoznać, co jest dobre, a co złe. Nieoceniona w tej sytuacji staje się pomoc publiczności, która z wielkim zapałem podpowiadała Świętemu, co to znaczy być grzecznym.

W toku rozwijającej się akcji nie zabrakło też okazji do wspólnego śpiewania kolęd.
Audycja przebiegała w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Salę do audycji przygotowali uczniowie klasy III A. Dziękujemy wszystkim, którzy nam w tym pomogli.                  

Elżbieta Żukowska

 
 
                                                  Warsztaty decupage dla Rodziców

W środę 17 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty "Świece metodą decoupage" zorganizowane  przez p. Justynę Krajewską. W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie wraz ze swoimi Rodzicami wykonali świece metodą decoupage.

Decoupage czyli technika serwetkowa to prosty a zarazem efektowny sposób zdobienia przedmiotów z ceramiki, drewna, plastiku, świec czy metalu. Warsztaty pomogły rozwijać wytrwałość, dokładność i upór w dążeniu do celu. Pracy towarzyszyła miła i pełna radości atmosfera. W trakcie warsztatów powstały przepiękne świece.

Justyna Krajewska

 
 
                                                 Warsztaty decupage dla Nauczycieli

10 grudnia 2014r. odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Świece świąteczne metodą decupage”,
 w których uczestniczyli Nauczyciele naszej szkoły oraz p. Dyrektor Tadeusz Gaszyński
i  p. Wicedyrektor Krystyna Elżbieta Ignatowicz.
Warsztaty przeprowadziła p. Justyna Krajewska.

Ze względu na łatwość w posługiwaniu się tą techniką, nauczyciele mogą stosować
ją na zajęciach z uczniami. Dlatego też warsztaty zawierały wskazówki, w jaki sposób nauczyciel może wykorzystać tę technikę na zajęciach plastycznych, zarówno w klasach młodszych, jak i starszych.

Decoupage - to świetna zabawa dla każdego!

Justyna Krajewska

 
 
 
                                          Lekcja muzealna – „W pracowni malarza”

Dnia 09.12.2014r. klasa IIB uczestniczyła w lekcji muzealnej - „W pracowni malarza”, zorganizowanej przez Galerię Sleńdzińskich.

Podczas barwnie opowiadanej, ilustrowanej pokazem slajdów historii dawnego malarstwa, uczniowie poznali etapy powstawania obrazu oraz tajniki procesu wytwarzania farb. Odkryli pochodzenie barwników i mieli okazję samodzielnie je ucierać z wodą i żółtkiem. Efektem lekcji jest stworzenie farby temperowej i olejnej oraz porównanie ich właściwości. Lekcja wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów oraz zachęciła do kolejnych odwiedzin.

Justyna Krajewska

 
 
                                                       Fikolandowe Mikołajki!

Dnia 09.12.2014r. klasa IIB miała okazję obchodzić Mikołajki w Centrum Zabaw Fikoland.

W programie na uczniów czekało wiele atrakcji m.in.:
- Rajd saniami Świętego Mikołaja,
- Mikołajowe disco,
- Robienie ozdób choinkowych,
- Świąteczny poczęstunek,
- Spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Zabawa przyniosła wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci co ukazują poniższe fotografie.

Justyna Krajewska

 
 
                                    MIKOŁAJKI LITERACKIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

08 grudnia 2014r. czytelnicy z zainteresowaniem obejrzeli wystawę okolicznościową ,,Mikołajki z książką”. Uczniowie klasy II A uczestniczyli w imprezie czytelniczej pt. ,,Mikołajki literackie”. Dzieci czytały i opowiadały ,,Bajki od św. Mikołaja”. Redagowały i pisały list do Mikołaja. Rozwiązywały mikołajkowe krzyżówki, rebusy i zagadki. Imprezę zakończyła psychozabawa ,,Święty Mikołaj”.

 Anna Juszczuk

 
 
                                             Listy do Św. Mikołaja już wysłane!
05 grudnia 2014r. uczniowie klasy IIB wraz z wychowawczynią p. Justyną Krajewską odwiedzili pobliską pocztę. Była to niecodzienna wizyta...
W kopertach świeżo zaadresowanych przez uczniów umieszczone zostały własnoręcznie napisane listy do Św. Mikołaja!

Całość poprzedziły zajęcia dotyczące umiejętności redagowania listów oraz prawidłowego adresowania kopert. Dzieci samodzielnie naklejały znaczki i wrzucały listy do skrzynki pocztowej. Zadanie to wzbudziło wiele pozytywnych emocji oraz zadowolenia. Święta tuż, tuż a więc nie pozostaje nic innego jak czekać na upragnione prezenty!

Ze świątecznymi pozdrowieniami – klasa IIB wraz z wychowawczynią.

Justyna Krajewska

 
 
                          MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,BARWY JESIENI”

03 grudnia 2014r. reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. ,,Barwy jesieni” zorganizowanym przez bibliotekę Zespołu Szkół Integracyjnych
nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Białymstoku.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wartościowej poezji, rozwijanie umiejętności recytatorskich, zwrócenie uwagi na piękno jesiennej przyrody, promowanie uzdolnionych uczniów oraz integracja bibliotek szkolnych. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Szymon Ciborowski uczeń klasy VI D,  a trzecie miejsce zajęła Justyna Bajeńska uczennica klasy IV A. 

Anna Juszczuk

 
 
                                         GRZECZNOŚĆ NA CO DZIEŃ W KSIĄŻNICY PODLASKIEJ

01 grudnia 2014r. uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią Urszulą Laskowską uczestniczyli w spotkaniu autorskim z dr nauk humanistycznych Małgorzatą Iwanowicz - autorką książek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu ortografii, praktycznej stylistyki, słownictwa i frazeologii w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Zajęcia ,,Grzeczność na co dzień, czyli jak się zachować” bogate były w metody kształcenia językowego w zakresie kompetencji ortograficznej oraz wypowiadania się w różnych formach w obszarze zainteresowań Małgorzaty Iwanowicz psycholingwistyką oraz językoznawstwa stosowanego. Dzieci aktywnie i z radością brały udział w spotkaniu ,,Grzeczność na co dzień z bajkowymi bohaterami” wykazując się wiedzą z najnowszego słownictwa ,,Edukacja XXI wieku” oraz znajomością postaci literackich
z książek i filmów dla dzieci.

 Anna Juszczuk

 

 
 
KONKURS "PORTRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"
W naszej szkole zorganizowany został plastyczny  konkurs mikołajkowy
"Portret Świętego Mikołaja". Prace konkursowe prezentowały się
pięknie, wykonane były różnymi technikami plastycznymi. Komisja
konkursowa w składzie: Pani Wicedyrektor Elżbieta Krystyna Ignatowicz,
Pani Violetta Grabowska i Pani Izabela Łuckiewicz wyłoniła laureatów
konkursu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom
serdecznie gratulujemy

Laureaci konkursu  "Portret Świętego Mikołaja"
I miejsca
Mateusz Milewski klasa I b
Natalia Walasek Klasa I b
Wiktoria Chrzanowska klasa I b
II miejsca
Magdalena Sikorsla klasa I a
Jacek Jakoniuk klasa I b
Amelia Stoczko klasa I c
III miejsca
Krystian Golan klasa 0
Magdalena Sawicz klasa II a
Urszula Żaworonek klasa II b
Jakub Żaworonek klasa II b

Wyróżnienia
Maja Pietraszewicz klasa 0
Wiktoria Kamieńska klasa 0
Julia Sobczyńska klasa 0
Dawid Boroda klasa 0
Karol Gryczon klasa I b
Weronika Kubiak klasa I b
Kacper Golan klasa I b
Aleksandra Sawicka klasa I b
Mateusz Jegorow klasa I b
Weronika Klepacka klasa I B
Nikola Klimaszewska klasa I c
Karol Sokół klasa I c
Anna Wyszyńska klasa II a
Roksana Chodziutko klasa II b
Kacper Apoń klasa II b
Kamil Boroda klasa II b
Mateusz Bołbot klasa II b
Magdalena Markowska klasa II b
Tomasz Makarewicz klasa II b
Martyna Puciłowska klasa IIIa
Stanisław Jopich klasa III a
Daria Mielech klasa III B
Daria Łukajczuk klasa III b
 
 
                                     Szkolny Wolontariat - Szlachetna Paczka 2014r.

Uczniowie SP37 im. K. Górskiego wraz z nauczycielami także w tym roku pamiętali o potrzebujących kolegach i koleżankach ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku. Przygotowali im paczki świąteczne i życzenia.
Dnia 10 grudnia, w  przebraniu świętego Mikołaja przekazano je  w atmosferze szczególnej radości.  Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy Vb i Vd pod opieką p. A. Chrościńskiej

 
 
 
          NASZA SZKOŁA ZWYCIĘZCĄ KONKURSU NA NAJLEPSZE LOGO PROJEKTU ETWINNING

26 listopada nasza szkoła wygrała konkurs na najlepsze logo tegorocznego projektu eTwinning  „Celtic traditions along Europe”. Spośród dziesięciu propozycji logo zgłoszonych przez naszych partnerów zaprojektowane przez nas logo zdobyło najwięcej głosów. Nasze logo zostało przyjęte jako logo projektu wszystkich uczestniczących krajów.

Głosy wszystkich uczniów i nauczycieli zostały zliczone i ogłoszone przez naszego partnera z Irlandii:

Hi Partners, Thank you for casting your votes in the logo competition. All votes have been counted and the voting is now closed. Well done to all students who took part ...their art work was fantastic. But we have a winner...BIAŁYSTOK, POLAND, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 37...Congratulations....This will be our Logo...

- Posted by Glenda McKeown, 26.11.2014

 
 
                     SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE

Miło nam poinformować, iż Szymon Cholewski z klasy II B zajął
I miejsce i Dawid Kużbiel z klasy IV A zajął III miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: "Różaniec - skarb,
który trzeba odkryć" . Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Hugo Kołłątaja w Białymstoku oraz Zespół Szkół Społecznych nr 2 STO w Białymstoku

 
 
                                     ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Jadą, jadą misie, śmieją im się pysie”- to słowa piosenki, która rozbrzmiewała w bibliotece szkolnej 25 listopada 2014 roku. 
Dlaczego akurat wtedy? Dlatego że w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece odbyło się spotkanie z uczniami klasy Ib. W zajęciach uczestniczyły dzieci,  ich wychowawczyni – p. Danuta Grzędzińska oraz zaproszeni goście- wicedyrektor szkoły - p. Elżbieta Ignatowicz i pielęgniarka szkolna.

Maluchy opowiadały o swoich pluszowych przytulankach, rozwiązywały zagadki bajkowo – przyrodnicze, bawiły się przy muzyce i z uwagą słuchały odczytywanych fragmentów książek
(„Magiczne opowieści misia Teodora”,      „O misiach Bazylętach”, „ Nie jestem misiem” ).

Wspólną zabawę zakończono wykonaniem prac plastycznych i słodkim,  ”misiowym” poczęstunkiem

 

 
 
                                  PODSUMOWANIE KONKURSU "JESTEM KIBICEM Z KLASĄ"

Dnia 24 listopada 2014r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku  odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Jestem kibicem z klasą". Swoją obecnością zaszczycił  nas Pan Prezydent Tadeusz Truskolaski,
który wręczył dyplomy i nagrody laureatom konkursu.

  Oto zwycięzcy konkursu:

Laureaci - KATEGORIA PLASTYCZNA
I miejsce
Roksana Chodziutko - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Justyna Krajewska
 Nikola Wawrzykowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze - nauczyciel Alicja Hajczewska

II miejsce

Kaja Mosiak - Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kilińskiego w Oleśnicy - nauczyciel Dorota Bilmon
Michał Kwiatkowski - Zespół Szkół nr 3 w Lubinie - nauczyciel Grażyna Zielińska
III miejsce
Oliwier Cimoch - Szkoła Podstawowa im. Ks. M. Sopoćki w Księżynie - nauczyciel Grażyna Kamińska
Aleksandra Andrukiewicz - Szkoła Podstawowa nr 15 im. M. Skłodowskiej - Curie w Białymstoku - nauczyciel Barbara Magnuszewska

Wyróżnienia:

Maria Łopińska - Szkołą Podstawowa nr 12 w Białymstoku - nauczyciel Agnieszka Kikolska - Giesko
Sylwia Złotkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym - nauczyciel Barbara Łobasiuk
Hanna Piskozub - Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kilińskiego w Oleśnicy - nauczyciel Dorota Bilmon
Aleksandra Iwanowicz - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. J. Twardowskiego w Białymstoku - nauczyciel Lidia Sielawa
Igor Mularczyk - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel  Julita Dudaryk
Gabriela Sacharewicz  - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Violetta Grabowska
Zosia Gajdamowicz- Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze - nauczyciel Agnieszka Chawchunowicz - Rudzińska
Nikola Golub  - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Urszula Laskowska
Wiktoria Wilińska - Zespól Szkól im. Jana Pawła II w Kleosinie - nauczyciela Małgorzata Salej
Patrycja Wasilewska -  -Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Violetta Grabowska
Anna Wyszyńska - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Barbara Zadykowicz
Jakub Zawadzki -  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym - nauczyciel Barbara Łobasiuk
Szymon Cholewski -  Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Justyna Krajewska
Wiktoria Polecka - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 Szkoła Podstawowa nr 16 w Białymstoku - nauczyciel Marzena Dęby
Antoni Drozda - Zespól Szkól nr 3 w Lubinie - nauczyciel Grażyna Zielińska
Zofia Michalik - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 PTO w Białymstoku - nauczyciel Barbara Skłodowska - Pietyszuk
Luzia Sęk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem - nauczyciel Małgorzata Uszyńska
Natalia Błyga - Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze - nauczyciel Helena Radoszko
Oliwia Julia Kędzierska -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze - nauczyciel Maria Ruman
Anna Wiktoria Kruszewska -  Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Justyna Jabłońska
Jan Ruszkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku - nauczyciel Jadwiga Filipowicz
Dawid Treszczotko - Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku - nauczyciel Irena Rostkowska

KATEGORIA LITERACKA - POEZJA
I miejsce
Hubert Prokurat - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Izabela Łuckiewicz
Oskar Marcinkowski - Prywatna Szkoła Podstawowa nr  1 w Białymstoku - nauczyciel Renata Dworakowska
II miejsce
Zuzanna Grzymowicz - Zespół Szkół nr 2 w Elblągu - nauczyciel Irena Ośka
Jakub Jabłonowski - Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku - nauczyciel Małgorzata Zimnoch

III miejsce
Alicja Świątek - Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie - nauczyciel Jolanta Piwowarczyk
Zuzanna Rutkowska -   Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Anna Dzięgielewska

Wyróżnienia

Amelia Dąbrowska -  Prywatna Szkoła Podstawowa nr  1 w Białymstoku - nauczyciel Renata Dworakowska
Natalia Sawulska - Prywatna Szkoła Podstawowa nr  1 w Białymstoku - nauczyciel Renata Dworakowska
Bartosz Kułak - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Grażyna Pawłowska
Weronika Rybnik -  Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Anna Dzięgielewska

KATEGORIA LITERACKA - PROZA
I miejsce

 Dominik Wądołowski -  Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Anna Dzięgielewska
 II miejsce
 Emilia Grynczel - Prywatna Szkoła Podstawowa nr  1 w Białymstoku - nauczyciel Renata Dworakowska
III miejsce

Karol Łoś Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie - nauczyciel Jolanta Piwowarczyk
Paweł Gendzwiłł- Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Grażyna Pawłowska

Wyróżnienia
 Julia Waszkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Anna Dzięgielewska

Jakub Ciborowski - Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku - nauczyciel Grażyna Pawłowska
Gabriela Gajo - Szkoła Podstawowa nr 26 im. M. Biernackiego w Warszawie - nauczyciel  Ewa Ziejewska

Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
 
                                                 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
20.11.2014r. w bibliotece szkolnej uczniowie obejrzeli wystawkę okolicznościową z okazji
25 rocznicy uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji  o Prawach Dziecka oraz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.
    Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie dyskutowali o prawach dziecka i jego potrzebach oraz marzeniach. Na Wielkim Dziecięcym Święcie towarzyszyła radosna zabawa i wesoły uśmiech. Po raz pierwszy obchodzony Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ,,uświadomił dzieciom, iż mają swoje prawa
i powinny wiedzieć jak z nich korzystać, a dorosłym przypomniał, że mają tych praw zawsze przestrzegać”    

   Anna Juszczuk

 
 
                                     96  ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

      Rok 1918 to jedna z najważniejszych dat w dziejach naszej Ojczyzny. To właśnie wtedy, po  wielu  latach niewoli, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. . Choć przez 123 lata kraj nie istniał na mapie, żył jednak naród i jego kultura. Wierzono, że tak długo jak one trwają, nie trzeba tracić nadziei. Dzięki nim nie było pokolenia Polaków, które zrezygnowałoby z niepodległości, z prób jej odzyskania.
 

 
Z tej okazji, w naszej szkole, odbyły się uroczyste  akademie w dwóch grupach wiekowych:
w klasach – III oraz klasach IV – VI i klasach gimnazjalnych.

Część artystyczną w klasach młodszych przygotowała klasa III b pod kierunkiem p. U. Laskowskiej,
zaś w klasach starszych – klasa V b pod kierunkiem p. D. Żukowskiej.

W tym dniu zostały przyznane stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2013/2014.
Otrzymali je:
Anna Magnuszewska z kl. VI a
Dominik Wądołowski z kl. V a
Patryk Borcuch z kl. V d
Bartosz Kułak z kl. V d
Zofia Grądzka z kl. V b
Gabriela Kierdelewicz z kl. VI a
Gabriela Zalewska z kl. V b

Stypendia sportowe otrzymali:
Weronika Piśmienna z kl. V a
Jakub Racewicz z kl. V d

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 
 
                                                  PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE 2014

6 listopada 2014 jak co roku śpiewamy patriotycznie i wielopokoleniowo
z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Łącząc się z prawdą i historią polskich dziejów w Patriotycznym Śpiewaniu 2014 zaakcentowaliśmy jubileusze, przypadające na rok 2014: 70. rocznicę Bitwy pod Monte Cassino, 70. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 25 lat Wolności – rocznicę zwycięstwa obozu Solidarności  w wyborach 4 VI 1989r. i 30. Rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.  
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczennice klasy VI a – Gabrysia Czechowicz, Gabrysia Kąkol i Wiktoria Pietraszewicz w sali WOAK-u spotkały się z kombatantami, żołnierzami AK, Sybirakami i władzami miasta. Wspólnie śpiewając pieśni, piosenki patriotyczne umocniliśmy naszą tożsamość narodową oraz oddaliśmy hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski, gdyż ,,Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć” (Oskar Kolberg).

Anna Juszczuk

 
 
                                2014 ROK CZYTELNICTWA - NASI UCZNIOWIE PIĘKNIE CZYTAJĄ

Dnia 30 października 2014r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs pięknego czytania literatury dziecięcej. Wzięli w nim udział przedstawiciele poszczególnych klas wytypowani przez wychowawcę i kolegów.
Dzieci z klas  I-III  pięknie zaprezentowały fragmenty swoich ulubionych utworów- „Kubusia Puchatka”, „Martynki”, „Plastusiowego pamiętnika”.

Laureatami konkursu zostali: Oskar Szatyłowicz  z klasy IIIb, Martyna Jaworowska
z klasy IIa, Magdalena Kalinowska z klasy Ic, Blanka Borcuch  z klasy Ia, Julia Dudziak, uczennica klasy IIIa, Roksana Chudziutko, klasa IIb
i Karolina Kawczyńska z klasy Ib. 

                                             Izabela Łuckiewicz, Anna Juszczuk

 
 
 
                                DZIECIĘCY  ŚWIAT TWÓRCZOŚCI WANDY CHOTOMSKIEJ

  26.10.2014r. uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wystawę poświęconą twórczości Wandy Chotomskiej - autorki wielu książek dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych. Dzieci czytając zbiorki wierszy, wesoło bawiły się słowem, przysłowiami, synonimami, kontynuując najlepsze tradycje Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W klimacie życzliwości
i przyjaźni utworów poetyckich czytelnicy poszerzyli wiadomości o otaczającym świecie.

    Anna Juszczuk

  

 
 
 
                                                    ŚWIATOWE DNI ORIGAMI

Od 24 października do 11 listopada obchodzone są Światowe Dni Origami. Miłośnicy tej sztuki spotykają się , aby wspólnie składać papierowe figurki oraz promować origami na całym świecie.
W naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla klas I-III. Podczas warsztatów ,,Skarby jesieni” w klasach I A, I B, I C zostały złożone grzybki, liście i żołędzie. Dzieci z klas II A, II B uczyły się i bawiły składając łódki, żaglówki, bransolety i pierścienie (warsztaty ,,Morskie opowieści”).
Podczas zajęć warsztatowych ,,Legenda o Lechu i Orle Białym” uczniowie klas III A, III B złożyli orła z wielu kwadratowych elementów.


W bibliotece szkolnej dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac
i książek origami pt. ,,Papierowe cuda”. Uczniowie z ciekawością oglądali filmy ,,Wachlarz i kimono” oraz ,,Zabawki z papieru” poznając dalekowschodnią kulturę Japonii. Z radością uczestniczyli w zajęciach czytelniczo-edukacyjnych ,,Kolorowy świat z papieru” samodzielnie składając różnorodne figury origami.

Origami to znakomita zabawa i nauka wyczarowująca małe dzieła sztuki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom obchodów Światowych Dni Origami za wspólną zabawę.

Organizatorzy:
Barbara Matczuk, Agnieszka Szwed, Anna Juszczuk, Barbara Wysocka.

 
 
 
                                                SPOTKANIE Z TOMASZEM SAMOJLIKIEM

    Dnia 23.10.2014r. uczniowie klas: II a, IIIa, IIIb, IVa, Va, VIa uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Tomaszem Samojlikiem twórcą komiksów i książek dla dzieci.
Wiele radości dostarczyły dzieciom opowieści o znanych i lubianych bohaterach książek: żuberku Pompiku, wilku Ambarasie i wyderce Salwince. Czytelnicy dowiedzieli się o pracy pisarza, rysownika i naukowca ilustrowanej slajdami prezentacji komputerowej. Uczestnicy spotkania usłyszeli urywek najnowszej książki o Pomniku wzbogaconej fragmentami filmu animowanego przygód żuberka, jego siostry Polinki i żubrzej rodzinki.

Na zakończenie spotkania Tomasz Samoijlik z pozdrowieniami i życzeniami miłej lektury podpisał dzieciom swoje książki dołączając wspaniały rysunek Pompika.

   Anna Juszczuk

 
 
                                  Europejska Odznaka Jakości dla naszej szkoły

W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole realizowany był projekt eTwinning „Looking for news!”. Koordynatorem projektu była pani Dorota Żukowska.

Nasz projekt został doceniony przez Centralne i Narodowe Biuro Akcji eTwinning. Najpierw otrzymał Krajową Odznakę Jakości, a następnie drugi poziom odznaczenia jakim jest Europejska Odznaka Jakości.

Oznacza to, że praca naszego nauczyciela pani Doroty Żukowskiej, praca uczniów i naszej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Jest to ogromny sukces.

Szkoła otrzymała kolejny certyfikat, a sam projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net

 Europejska Odznaka Jakości   - /format pdf./ pobierz

 
 
                                                  AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE

W piątek 24 października odbyła się pierwsza z cyklu audycja umuzykalniająca dla klas 0 – III pt. „ Kiedy powietrze gra”.
Prowadzenie i śpiew – Alicja Grabowska
Instrumenty – akordeon, kontrabas, trąbka

         Audycja miała na celu przybliżenie młodszej publiczności rodziny instrumentów dętych oraz ich przyjaźni na scenie z rodziną instrumentów smyczkowych. Różnice w charakterze granej muzyki dzieci poznały dzięki paczce przyjaciół z podwórka: braciom grającym
na akordeonie i trąbce oraz ich koledze grającemu na kontrabasie i koleżance poszukującej swojego instrumentu.

         Podczas audycji dzieci dowiedziały się, czym jest zadęcie i czym różni się od nadęcia. Miały też okazję zobaczyć i wysłuchać brzmienia instrumentów dętych, które nie występują często na dużej scenie koncertowej: kazoo, okaryny, triola.

Dzieci czynnie uczestniczyły w audycji „ pomagając” muzykom w grze na instrumentach, wyklaskując rytm granych utworów, odpowiadając na zagadki muzyczne.

Przygotowaniem małej sali gimnastycznej zajęli się uczniowie kl. III A.

                                                                                                                              Elżbieta Żukowska

 
 
                                                   "OPOWIEŚĆ O DOBRYM SERCU"

17 października 2014r. gościł w naszej szkole Teatr CONIECO. Uczniowie klas młodszych obejrzeli wzruszający spektakl o prawdziwej przyjaźni. Historia stracha na wróble, który ratuje przed śmiercią młodego, rannego bociana porusza każde serce. Uczy wrażliwości i bezinteresownej miłości. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska tradycyjnym kukiełkom  i sposobom ich animacji, co mogą wykorzystać przy tworzeniu małych form teatralnych
w klasie.

 
 
                            PODSUMOWANIE KONKURSU "BEZPIECZNE WAKACJE 2014"

Pedagog szkolna informuje, iż dokonano podsumowania szkolnego konkursu „Bezpieczne Wakacje 2014”:
I miejsce- Roksana Chodziutko- kl. II B
                Magdalena Kalinowska – kl. I C
II miejsce- Szymon Cholewski – kl. II B
                  Nikola Klimaszewska – kl. I C
III miejsce - Dominika Kuźmicka- kl. II B
                   Katarzyna Dudel- kl. I C

Wyróżnienia:
 Jacek Jakoniuk kl. I B
   Bartosz Dzienis kl. II B
  Kacper Janowicz kl. II B
 Anna Wiktoria Kruszewska kl. I C
  Julia Adamczyk kl. I C
Maja Rudzewicz kl. I C
Anna Zajkowska kl. I C

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas apelu.

 
 
Dzieci twórcami i odbiorcami literatury. Uczeń w świecie książki – innowacja pedagogiczna

Uczniowie klasy II a rozwijają swoje zainteresowania humanistyczne aktywnie uczestnicząc w zajęciach czytelniczo-literackich.  Z zainteresowaniem czytają i słuchają różnorodne utwory literackie. Chętnie tworzą teksty poetyckie i prozatorskie, które prezentują
w formie teatralnej czy plastycznej.
Z radością inscenizują wiersze i utwory klasyki dziecięcej. Jesienny teatrzyk dostarczył uczniom wiele radości i satysfakcji z wykonywanych warzywnych kukiełek. Dzieci poznają barwny świat książki.
                                                                                            Barbara Zadykowicz, Anna Juszczuk

 
 
                                             Jesień poezją malowana - impreza czytelnicza.

Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych. Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc.
Uczniowie kl. II A obejrzeli wystawę pt. ,,Jesień poezją i prozą malowana”.
Z wielką radością uczestniczyli w jesiennej imprezie czytelniczej. Mali aktorzy przedstawili  wesoły teatrzyk jesienny. Radośnie śpiewali jesienne piosenki   rozwiązywali zagadki o złotej, polskiej jesieni. 
                                                                             Anna Juszczuk
 
 
           PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH  KTO CZYTA KSIĄŻKI, TEN ŻYJE PODWÓJNIE

W  bibliotece szkolnej wzbudziła zainteresowanie wystawa okolicznościowa PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY  MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi
na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Uczniowie dzięki dodatkowym zajęciom prowadzonym  w bibliotece mogą rozwijać i odkrywać swoje zainteresowania, pasje i talenty.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w obchodach 2014 - Roku Czytelnictwa, 650 lat w służbie książki, Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, w konkursach czytelniczo-literackich, w małych formach teatralnych oraz quizach, szaradach, krzyżówkach o książce. Biblioteka szkolna
to pierwszy dla ucznia kontakt  z książką i często biblioteka szkolna jest jedyną biblioteką,
 którą odwiedza.

Anna Juszczuk

 
 
                                     OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

Dnia 15 października 2014r. kl. II a obejrzała wystawę okolicznościową  URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA. Uczniowie czytali książki o misiach 
i zainteresowaniem oglądali film pt. ,,Przygody Kubusia Puchatka” A. A. Milne. Impreza czytelnicza ,,Od Kubusia Puchatka aż po Misia Otto z książki Toniego Ungera” dostarczyła wiele radości i zabawy uczniom z klasy II a.
                                                                                                                        Anna Juszczuk

 
 
 
                           Życie i twórczość Fryderyka Chopina – wystawa w bibliotece szkolnej

,,Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”  Cyprian Kamil Norwid.

Uczniowie przyglądali się z ciekawością eksponatom wystawy
pt. ,,
Życie i twórczość Fryderyka Chopina”. Podczas poranku muzyczno-literackiego ,,Muzyka Pana Chopina Wandy Chotomskiej” uczniowie
kl. II a
   z uwagą wsłuchiwali się w dźwięki muzyki najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina.

Anna Juszczuk

 

 
 
                                                                     DZIEŃ NAUCZYCIELA
14 X  - Dzień Edukacji Narodowej, nazywany także Dniem Nauczyciela, to święto upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej  w 1773 roku. Dzień ten obchodzi się w większości państw na całym świecie i podobnie jak
w Polsce, wiąże się on zwykle z wydarzeniami, które miały znaczący wpływ na  edukację w tym kraju.
Dnia 13 października odbyła sie w naszej szkole uroczysta akademia,  będąca okazją, aby wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przekazać słowa uznania i wyrazy szacunku za trud i poświęcenie w codziennej pracy z uczniami.
 

Samorząd Szkolny, jak co roku, zorganizował plebiscyt wyłaniający najlepszych nauczycieli 
w następujących  kategoriach:

MISS  NAUCZYCIELEK - pani Justyna Malinowska
MISTER NAUCZYCIELI - pan Adrian Petelski
MISS  DOBROCI  - pani Izabela Łuckiewicz
MISS ELEGANCJI - pani Grażyna Pawłowska
MISTER UŚMIECHU - pani wicedyrektor Elżbieta Krystyna Ignatowicz

 
 
 
                                                               "Ratujmy Kasztany 2014"

Dnia 15 października 2014 uczniowie klas V b, VI a  brali udział
w ogólnopolskiej kampanii  „Ratujmy kasztany".

Akcja polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców, wewnątrz których zimują osłonięte kokonem poczwarki szkodnika- szrotówka kasztanowcowiaczka.
Zbierano liście spod drzew kasztanowców rosnących na w okolicach  naszej szkoły.

 
 
                                                          „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”

Dzień 16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP –„ w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi
i pokory”.

 

Od 10 X do 17 X 2014 zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na wystawę do szkolnej biblioteki poświęconą Wielkiemu Polakowi, który wszystkich zaprasza do świętości, do czynienia dobra.

                                                           ORGANIZATORZY:
Anna Juszczuk
Izabela Łuckiewicz
Jolanta Kawałko
 Alina Chrościńska

 
 
 
                                                   10 PAŹDZIERNIKA ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

Dnia 10 października 2014r. uczniowie obejrzeli w bibliotece szkolnej wystawkę okolicznościową pt. ,,Święta tajemnica drzew” prezentującą literaturę popularnonaukową
o drzewach. By móc cieszyć się pięknem przyrody
i korzystać z jej dobrodziejstw postanowiliśmy wziąć udział
w akcji zbiórki makulatury (zebrano 160 kg makulatury)
 i sadzenia drzew (posadzono 40 sadzonek dębów, świerków, jarzębiny).

W ramach Święta Drzewa uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacji ekologicznej. Miło jest odpocząć w cieniu rozłożystej lipy czy dębu.

                                                                                                                    Anna Juszczuk

 
 
                                                                          "POLA NADZIEI "

9 października 2014r. uczniowie klasy Vb Szkoły Podstawowej
nr 37 im. Kazimierza Górskiego  w Białymstoku wraz z opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu - p. Aliną Chrościńską  założyli „żonkilowe poletko”.  

Budzące się wiosną  do życia rośliny, będą symbolem pamięci
o nieuleczalnie chorych i cierpiących dzieciach.

 
 
      Wystawa ,,Życie i twórczość Marii Konopnickiej – autorki wierszy  i poematów dla dzieci”

Dnia 08  października 2014r. w bibliotece szkolnej dużą popularnością cieszyła się wystawa  ,,Życie i twórczość Marii Konopnickiej – autorki wierszy i poematów dla dzieci”.

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie!

Uczniowie z zainteresowaniem czytali i słuchali utworów Marii Konopnickiej. Następnie wykonali barwne ilustracje do wierszy
i poematów dla dzieci Marii Konopnickiej.
                                                                              Anna Juszczuk

 
 
     SUKCES CHŁOPCÓW Z KLASY SPORTOWEJ WE WSPÓŁZAWODNICTWIE  SPORTOWYM  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W roku szkolnym 2013/2014 Białostocki Szkolny Związek Sportowy w ramach wspołzawodnictwa sportowego białostockich szkoł podstawowych zorganizował 35 imprez sportowych. W zawodach tych w sumie wzięło udział 1872 dziewcząt i 2233 chłopcow z 38 szkół. Największym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie imprezy lekkoatletyczne, piłka nożna, tenis stołowy oraz pływanie.

Wspołzawodnictwo Sportowe Szkoł Podstawowych Miasta Białegostoku prowadzone było
w trzech kategoriach głównej (łącznej) oraz dziewcząt i chłopcow. O kolejności szkół w końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów zdobytych w sześciu imprezach miejskich.

Miło nam poinformować, iż  nasi chłopcy z ubełgłorocznej klasa VI "d"  zajęli  drugie  miejsce  
w województwie we wspólzawodnictwie sportowym szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy Paniu A. Waszkiewiczowi , ktorych podopieczni wywalczyli wysokie lokaty w miejskim wspołzawodnictwie sportowym

 
 
                            ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - WITAMY PIERWSZOKLASISTÓW

3 października  2014 r., zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści zostali w ten sposób oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku

 
 
                70 rocznica Powstania Warszawskiego

Dnia 02 października 2014r. w bibliotece szkolnej Druhny
z 153 BDH obejrzały wystawę pt. ,,70 rocznica Powstania Warszawskiego. Mali Powstańcy 1944.” Druhny Gabrysia Czechowicz
z kl. VI a, Klaudia Klaczyńska kl. VI a, Asia Czarniecka kl. V b i Gabriela Zalewska kl. V b przygotowały Wieczornicę - ,,Kamienie na szaniec”. Uczniowie z powagą obejrzeli film pt. ,,Kroniki Powstania Warszawskiego” i złożyli hołd Małym Powstańcom.

                                                                                    Anna Juszczuk

 
 
                                               WIZYTA DZIECI W RADIO BIAŁYSTOK

1 października dzieci oddziału przedszkolnego uczestniczyły w dniach otwartych Polskiego Radia Białystok .Zwiedzający mogli zobaczyć jak Radio Białystok wygląda od środka, jak powstaje program radiowy; zwiedziły studio emisyjne i nagraniowe oraz fonotekę - czyli miejsce, gdzie przechowuje się tysiące płyt. Najbardziej odważni spróbowali swoich sił przed mikrofonem. Na zakończenie wizyty maluchy otrzymali od organizatora upominki tj. długopisy, ołówki i notatniki.

                                                                       Wychowawca: Walentyna Monachowicz

 
 
 
                                                MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych dnia 29 września 2014r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs Pięknego Czytania w Języku Obcym. Uczniowie zaprezentowali przygotowany wcześniej tekst w dowolnym języku. Królował język angielski. Jury w składzie: p. Joanna Sawicka, p. Dorota Żukowska i p. Anna Juszczuk wyłoniło następujących zwycięzców:

Kl. I – III JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce: Martyna Jaworowska kl. II A                                 Urszula Klimaszewska kl. II A

Kl. IV – VI JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce: Dominik Wądołowski kl. V A

II miejsce: Weronika Piśmienna kl. V A       Gabriela Zalewska kl. V B

III miejsce: Filip Wiślak kl. IV B

INNE JĘZYKI OBCE

I miejsce: Norbert Słodownik Kl. V A                     Urszula Popko kl. IV B

II miejsce: Lorsan Mezhidov kl. VI D

 
 
                                                                    SKARBY JESIENI

29 września 2014r.  dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę na pobliskie ogródki działkowe. Korzystając z pięknej pogody, mogliśmy zaobserwować, jak wyglądają działki o tej porze roku oraz jak przygotowuje się je do zimy. Rozpoznawaliśmy także znane nam drzewa, kwiaty, warzywa i owoce. Sympatyczni działkowicze pozwolili nam wejść na swoją działkę, opowiedzieli nam co tam rośnie, pokazali, jakie narzędzia wykorzystują do pracy.

                                               Wychowawca: Walentyna Monachowicz

 
 
 
                                   WYSTAWA   "SPRZĄTANIE ŚWIATA" W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Wystawa „Sprzątanie Świata (19.09.2014 r. – 21.09.2014 r.) Polska 2014 Turysto! Szanuj środowisko!”  w bibliotece szkolnej.

Dnia 19.09.2014 r. uczniowie klasy III B uczestniczyli w zajęciach czytelniczo-ekologicznych pod hasłem „Dobre rady na odpady, czyli ratujmy Ziemię przed zaśmieceniem” w bibliotece szkolnej. Obejrzeli wystawę „Sprzątanie Świata (19.09.2014 r. – 21.09 2014 r.)
 Polska 2014 Turysto! Szanuj środowisko!”.

                                                                                          Anna Juszczuk

 
 
 
                                                SPRZĄTANIE ŚWIATA  - POLSKA  2014

19 września uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w akcji  ekologicznej "Sprzątanie Świata".
W tym roku hasłem przewodnim jest "Turysto! Szanuj środowisko!".

Pomysł na sprzątanie Ziemi narodził się w Australii w roku 1989, kiedy to ponad 40 tys. mieszkańców Sydney zbierało śmieci na terenie portu. W Polsce akcja odbywa się od roku 1994.

Pamiętajmy!
Jakość środowiska, w którym żyjemy to sprawa codziennych wyborów każdego z nas. Niech ta akcja stanie się pretekstem do tego, żeby każdego dnia na nowo odpowiedzialnie korzystać ze środowiska.

 
 
 
                    "JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE" - SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
17 września 2014 r. odbyło się spotkanie uczniów klas 0-I "Autochodzik", czyli "Jestem bezpieczny na drodze" z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Białymstoku. Tematyka zajęć została dostosowana do wieku dzieci. Uczniowie klasy O rozwijali sprawności manualne i koordynację ruchową poprzez praktyczne wyćwiczenie zachowań poruszania się po drodze w charakterze pieszego przy wykorzystaniu zestawu edukacyjnego "Autochodzik"
Uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach , których celem było uświadomienie dzieciom, jakie sytuacje i zachowania mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze utrwalane były poprzez zabawę i projekcję filmu.
 
 
                    "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" - WYSTAWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

17 września 2014 r. uczniowie klasy IC obejrzeli wystawę pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki Pani Marty Kopciewskiej mł. spec. Straży Miejskiej pt. „Bądź bezpieczny na drodze!”.

W trakcie oglądania filmu DVD „Bezpieczna Droga z radami Spondeboba” pierwszacy zapoznali się z zasadami ruchu drogowego. Uczniowie klasy I C bezbłędnie rozwiązali quiz „Jestem bezpieczny na drodze”.

                                                                                                                                 Anna Juszczuk

 
 
                15.09.2014 r. „W Tuwimowie” – impreza czytelnicza w bibliotece szkolnej

Klasa II A z zainteresowaniem obejrzała wystawę pt. „Świat twórczości Juliana Tuwima”. Uczniowie czytali poezję Juliana Tuwima. Dużo radości dostarczyły małe formy teatralne – „Inscenizacja wierszy Juliana Tuwima”. Impreza czytelnicza
 „W Tuwimowie” na długo pozostanie w pamięci.

                                                                                        Anna Juszczuk

 
 
                             12.09.2014 r. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w bibliotece szkolnej
Klasa II A z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji o higienie jamy ustnej Pani pielęgniarki szkolnej Ireny Łoś. Uczniowie obejrzeli filmy video „Przygody Gwiazdeczek w Kosmosie” i „Światowa Podróż Doktora Ząbka”.
Z radością zaśpiewały piosenkę „Śnieżnobiały uśmiech” Jacka Cygana.

Na zakończenie spotkania uczniowie klasy II A obejrzeli wystawkę okolicznościową „Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej” oraz otrzymali ulotki „Wrzuć elmex na ząb”. 

                                                                                 Anna Juszczuk

 
 
 
                                           XIV MARSZ ŻYWEJ PAMIĘCI POLSKIEGO SYBIRU
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. To uroczystość religijno-patriotyczna, która ma przypominać historię wywózek na Wschód i upamiętniać tych, którzy z zesłania nie wrócili. Tegoroczny Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru odbywał się pod hasłem "Sybiracy - zwycięzcy spod Monte Cassino" i zgromadził
ponad 10 tysięcy uczestników z kraju i zagranicy.

 
 
                                    NARODOWE CZYTANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dnia 5 września 2014 r. w bibliotece szkolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Uczniowie z przejęciem czytali fragmenty „Potopu”, „Ogniem i mieczem”, „Pana Wołodyjowskiego”. Następnie obejrzeli wystawkę okolicznościową „Na tropach Trylogii Henryka Sienkiewicza”.
                                                                                                    Anna Juszczuk

 

 
 
 
                                                   Medal "Diligentiae - za pilność" 

Podczas oficjalnych miejskich uroczystości inaugurujących nowy rok szkolny 2013/2014 w Auli Magna w Pałacu Branickich wręczone zostały medale "Diligentiae - za pilność"   dla najlepszych uczniów,  
jak również nauczycieli- ich opiekunów.

Medal "Diligentiae - za pilność" otrzymała z rąk Pana Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego Anna Magnuszewska - uczennica z klasy VI a oraz nauczycielka matematyki  Justyna Malinowska . 

Serdecznie gratulujemy!!!

 
 
Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!
1 września 2014r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2014/2015.

Wszystkim Uczniom życzymy, by w nowy rok szkolny wkroczyli
z energią i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy
było fascynującą przygodą.  Niech szkoła będzie dla Was rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań, jak również miejscem
radości i wielu przyjaźni.

 
 
 
 
 
 

Copyright @ 2007  Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku